ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΤΟΥ 2ΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ ΣΕ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ/ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟcyprus afica2

Η ομάδα του πολιτιστικού προγράμματος του σχολείου μας αναδείχθηκε νικήτρια, κερδίζοντας το 3ο βραβείο στη κατηγορία αφίσας, (Αφίσα του μαθητή της Β΄ Γυμνασίου Νίκου Γεωργακόπουλου) στον Πανελλήνιο Εκπαιδευτικό πρόγραμμα /διαγωνισμό "Κύπρος- Ελλάδα - Ομογένεια: Εκπαιδευτικές γέφυρες".

Το 2ο Γυμνάσιο Καισαριανής συμμετέχει στη διάρκεια του τρέχοντος σχολικού έτους στο πρόγραμμα αυτό, με 27 μαθητές της Α΄ και Β΄ τάξης και υπεύθυνες καθηγήτριες κα Μπάκου Μαρία, κα Παπαπαναγιώτου Ελένη και κα Σκαρλάτου Μαρία. Οι μαθητές πήραν μέρος με τα εξής έργα:

Ταινία μικρού μήκους με τίτλο "Αιώνιοι Συνοδοιπόροι" διάρκειας 5:47. Συμμετέχουν 35 μαθητές από τη Α΄ και Β΄ τάξη του σχολείου μας.
Ταινία μικρού μήκους με τίτλο "Η Κυπριακή Διάλεκτος και οι Θησαυροί της" διάρκειας 4:31. Συμμετέχουν 3 μαθήτριες της Β΄ Γυμνασίου.
Σπότ με τίτλο "Μαρτυρία ενός Έλληνα Εφέδρου Ανθυπολοχαγού" διάρκειας 3:37 με τους τίτλους αρχής και τέλους. Συμμετέχουν 3 μαθητές της Β΄ Γυμνασίου.
Αφίσα των μαθητριών της Β΄ Γυμνασίου Ελένη Οικονόμου, Δήμητρα Νικολοπούλου, Βάσια Ταμιωλάκη και Στέλλα Χριστοφόρου.
Αφίσα των μαθητριών της Β΄ Γυμνασίου Αλβέρτη Χριστίνα και Αθανασοπούλου Ελένη.
Τρισδιάστατη κατασκευή της μαθήτριας της Β΄ γυμνασίου Βασιλικής Τσομώκου.
Ταινία Μικρού μήκους με τίτλο "Ο Καραγκιόζης και η πλούσια κληρονομιά της Κύπρου" διάρκειας 10:31 μαζί με τους τίτλους αρχής και τέλους. Συμμετέχουν τρείς (3) μαθητές της Α΄ Γυμνασίου.