ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

σας ενημερώνουμε ότι ξεκινάει το πρόγραμμα Ενισχυτικής Διδασκαλίας,  για τους μαθητές που επιθυμούν να βελτιώσουν την απόδοσή τους στα μαθήματα της Νεοελληνικής Γλώσσας και Γραμματείας, της Αρχαίας Ελληνικής Γλώσσας και Γραμματείας, των Μαθηματικών, της Φυσικής, της Χημείας και των Αγγλικών.

Οι αιτήσεις θα γίνονται  δεκτές από Δευτέρα 31 Οκτωβρίου 2016 έως και την Πέμπτη 3 Νοεμβρίου 2016 συμπληρώνοντας το έντυπο της αίτησης  που σας αποστείλαμε, το οποίο είναι και διαθέσιμο και στην ιστοσελίδα του σχολείου κάνοντας κλικ εδώ.

Το εβδομαδιαίο πρόγραμμα της Ενισχυτικής Διδασκαλίας (σύμφωνα με την 169770/Δ2/12.10.2016 Υ.Α), ανά τάξη είναι το ακόλουθο:

Α΄ Τάξη

Τρεις (3) ώρες Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, δύο (2) ώρες Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, τρεις (3) ώρες Μαθηματικά, μία (1) ώρα Φυσική και δύο (2) ώρες Αγγλικά.

Σύνολο έντεκα (11) ώρες.

Β΄ Τάξη

Τρεις (3) ώρες Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, δύο (2) ώρες Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, τρεις (3) ώρες Μαθηματικά, μία (1) ώρα Φυσική, μία (1) ώρα Χημεία και δύο (2) ώρες Αγγλικά.

Σύνολο δώδεκα (12) ώρες.

Γ΄ Τάξη