Βράβευση του σχολείου μας σε πανελλαδικό διαγωνισμό

H ομάδα του 2ου Γυμνασίου Καισαριανής αναδείχθηκε νικήτρια, κερδίζοντας το 2ο βραβείο ηλεκτρονικής έκφρασης στον πανελλαδικό διαγωνισμό για το πρόγραμμα οικολογικής μετακίνησης «Ecomobility», στον οποίο συμμετείχαν μαθητές της Γ’ Γυμνασίου 43 σχολείων απ’ όλη τη χώρα.

Στη συγκεκριμένη κατηγορία την 1η θέση κατέκτησε το Γυμνάσιο Κουτσουρά Λασιθίου, ενώ 3ο αναδείχθηκε το 2ο Γυμνάσιο Αχαρνών.

Στην ομάδα συμμετείχαν οι μαθητές και μαθήτριες Ειρήνη Ανδρινοπούλου, Μάγδα Καραβαγγέλη, Αλεξάνδρα Καραγεώργη, Θάνος Σουλιώτης, Κατερίνα Τριχάκη, Γιάννης Τσατάς, Χριστιάννα Φασιά και Αναστασία Χήρα. Υπεύθυνος καθηγητής του προγράμματος ήταν ο κ. Ασημάκης Κωνσταντόπουλος. Ο Δήμος Καισαριανής στην αθλητική ημέρα που διοργανώθηκε στις 24/4/2013 στο Δημοτικό Στάδιο, παρουσία μαθητών-μαθητριών εκπαιδευτικών και Γονέων, εξήρε την προσπάθεια των παιδιών και απένειμε μετάλλια και διπλώματα προτρέποντας τους, να συνεχίσουν να δημιουργούν.