Tο 2ο Γυμνάσιο Καισαριανής πρώτο στην ανακύκλωση e-απορριμμάτων.

Θέλουμε να ευχαριστήσουμε το προσωπικό, τους γονείς και τους μαθητές του σχολείου για την ενθουσιώδη συμμετοχή όλων στο πρόγραμμα Ανακύκλωσ-e καθώς και για την προσπάθεια που έγινε για τη συλλογή e-απορριμμάτων (ΑΗΗΕ – Αποβλήτων Ηλεκτρικού και Ηλεκτρονικού εξοπλισμού).
Με τη συνεργασία όλων το 2ο Γυμνάσιο Καισαριανής είναι πρώτο στην συλλογή e-απορριμμάτων ανάμεσα σε 39 σχολεία και περίπου 8.000 μαθητές που μετείχαν στο πρόγραμμα για το σχολικό έτος 2015-2016, καθώς σύλλεξε 6.165 κιλά e-απορριμμάτων!!!!

Στον Πίνακα 1 θα δείτε τα δώρα από τα οποία μπορεί το σχολείο να διαλέξει αυτά που επιθυμεί. Και τα δώρα του Πίνακα 2 θα δοθούν σε όλα τα σχολεία που συμμετείχαν στο πρόγραμμα.

Στον Πίνακα που ακολουθεί μπορείτε να δείτε τα τελικά αποτελέσματα, κατόπιν κατάταξης με το δείκτη κιλά/μαθητή, καθώς και τους πόντους με τους οποίους βραβεύτηκε το σχολείο μας.

Όμως δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι το πρόγραμμα Ανακύκλωσ-e συνεχίζεται στο 2ο Γυμνάσιο Καισαριανής και το σχολικό έτος 2016-2017, με στόχο την προστασία του περιβάλλοντος και την ανάπτυξη κοινωνικής περιβαλλοντικής ευθύνης. Σας καλούμε να μας βοηθήσετε στην προσπάθειά μας αυτή!!!