Επιμόρφωση καθηγητών καθηγητών για τις νέες διαδραστικές οθόνες

Στις 13 Μαρτίου οι καθηγητές του 2 ου Γυμνασίου Καισαριανής και των γειτονικών σχολείων – 1ου Γυμνασίου Καισαριανής, 1ου και 2ου Γενικού Λυκείου Καισαριανής και 3ου Δημοτικού Σχολείου Καισαριανής, είχαμε την ευκαιρία να παρακολουθήσουμε επιμορφωτικό σεμινάριο για τη χρήση και τις λειτουργίες των νέων Διαδραστικών οθονών με τις οποίες έχουν εξοπλιστεί οι τάξεις μας.
Η επιμορφωτική συνάντηση πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας από εξειδικευμένους συνεργάτες του Τμήματος Υποστήριξης Συστημάτων STEM και Διαδραστικών οθονών.
Ευχαριστούμε πολύ τις συναδέλφους από τον ΕΠΑΦΟ για την άμεση ανταπόκρισή τους στο αίτημά μας για δια ζώσης επιμορφωτική συνάντηση και
την εμπεριστατωμένη ενημέρωση που μας παρείχαν για τις δυνατότητες των νέων τεχνολογικών εργαλείων που έχουμε στη διάθεσή μας!